ArtykułyArtykuły18 dni temu

Z cyklu MLH odpowiada - Jaki kupić prezent?

Wiadomo, że najbardziej cieszą prezenty drogie, np. sportowe samochody, aparat na zęby, tusze do drukarki. Ale jeśli nie stać cię na wymarzoną przez twojego ojca niewielką motorówkę z silnikiem 1500 koni, to nie próbuj ratować sytuacji „Biegunami", bo wg wyliczeń GUS-u i tak każdy Polak w te święta dostanie średnio po 4,5 książki Tokarczuk. Wiadomo też, że nie ma większego rozczarowania niż jakiś ręcznie wymęczony badziew z cyklu ramka do zdjęć albo świecznik.

Każde dziecko wie, że najlepszym prezentem jest gotówka. Niezależnie od tego, czy jest to 50 zł od babci z okazji urodzin, czy 500 zł od księdza z okazji „nie mów rodzicom" - gotówka, którą można puścić w spożywczym cieszy jak pierwszy petting.

Tu od razu pojawia się pytanie: jak zapakować gotówkę? Oczywistym rozwiązaniem jest koperta, ale nasi najbliżsi to nie PZPN, żeby przyjmować koperty pod stołem, więc oczywiście puszczamy przelewik. A gdyby ktoś stwierdził, że nie dostał prezentu, to na kolację wigilijną na wszelki wypadek zabieramy ze sobą potwierdzenia przelewów.