ArtykułyArtykuły23 dni temu

Z serii MLH odpowiada - Kto do Trybunału Konstytucyjnego?

W związku ze zgłoszeniem pani Krystyny Pawłowicz i pana prokuratora Stanisława Piotrowicza na kandydatów do Trybunału Konstytucyjnego postanowiliśmy wyjść z własnymi propozycjami.

Agustin Egurrola. Człowiek-sędzia. Zawsze nienagannie ogolony i ubrany. W telewizji mieni się jak karaś w stawie. Surowy, ale sprawiedliwy. Ze względu na zamiłowanie do zasiadania w jury zwany pieszczotliwie Anną Marią Wesołowską. Nie tylko potrafiłby stwierdził zgodność kontrolowanego aktu normatywnego z konstytucją, ale przede wszystkim zatańczyć hiszpańskie pasadoble w metrum 2/4.

Modest Amaro. Dla znajomych Wojtek Basiura. Co prawda, skończył technikum elektroniczne, ale nikt nie potrafi tak dobrze ocenić, czy jajeczko jest zrobione na miękko czy może na twardo. W Top Szefie dał się poznać jako niezłomny sędzia, który nie boi się powiedzieć komuś w twarz, że „Sory, Przemek, ale twoje gazpacho jest za słone". W TK nie tylko stałby na straży wysokich standardów moralnych, ale przede wszystkim wiedziałby, gdzie w Warszawie po 22-ej zamówić dobrą pizzę.

Małgorzata Foremniak. Matka Teresa polskich talent shows. Gdyby każda uroniona przez nią i- łza mogła napoić jedno afrykańskie dziecko, to po kilkunastu edycjach „Mam Talent" napojonych afrykańskich dzieci byłoby tak dużo, że mogłyby odegrać scenę tańca z dowolnego bollywódzkiego filmu. Małgosia znana jest ze swojej empatii. W Trybunale łagodziłaby spory i zapobiegała próbom zamachu na Konstytucję, wychodząc na środek sali ze łzami w oczach.

Dawid Woliński. Jedyny kosmita wśród kandydatów. Oczywiście można się z Dawida śmiać, ale nie zmienia to faktu, że Dave jest ekspertem nie tylko od zachodniego rynku samoopalaczy, ale również od kreowania wizerunku i byłby cennym doradcą zwłaszcza w czasach aktualnego kryzysu. Poza tym ktoś w końcu rozruszałby konto Trybunatu Konstytucyjnego na Insta, chociaż pewnym problemem będzie zmieszczenie wszystkich 15 sędziów do jednej windy.

Nergal. Jedyny przedstawiciel Kościoła Szatan który regularnie pojawia się w telewizji śniadaniowej. Do tego nie boi się wywoływać skandali i regularnie pojawia się na ściankach w glanach. Jako sędzia w „The Voice of Poland" dał się poznać jako powściągliwy mędrzec. W Trybunale nie tylko byłby źródłem mądrości i cytatów z książek o satanizmie dla gimbazy, ale przede wszystkim potrafiłby rozładować atmosferę puszczając kawałki Motorheada z telefonu.

Na początku myśleliśmy, że stanowiska w TK powinny zostać obsadzone ludźmi kompetentnymi, ale potem doszliśmy do wniosku, że stężenie zdrowego rozsądku w powietrzu mogłoby być nieznośne i nie dałoby się oddychać. Trzeba tylko uważać, bo jak będziemy jedne ch*jowe ruchy zastępować innymi chu*owymi ruchami, to w końcu się przez przypadek sami wy*uchamy.

Więcej memów:

Dziś zmiana czasu, czyli przesuwamy wskazówki zegara o godzinę do tyłu i tym samym podróżujemy w czasie. Są Polacy, którzy w czasie podróżują regularnie, np. Grzegorz Skawiński, którego zdradza nie tylko opływowy kształt czaszki ułatwiający poruszanie się w tunelach czasoprzestrzennych, ale również okulary z 2090 roku. Innym przykładem jest Janusz Korwin-Mikke, którego z kolei zdradzają...

To zależy. Kino to takie lotnisko dla miast, które są za małe, żeby zmieścił się w nich samolot, więc najlepszą formą podróżowania jest oglądanie filmów. Czyli stosunkowo niewielkim wysiłkiem masz szansę poczuć międzynarodową atmosferę i kupić sobie cole i średni popcorn za 120 ziko. Etykieta zawsze zależy od tego, na jaki idziesz film.

Jak idziesz na...